לשליחת תגובות

לשליחת מאמרים

אתר אגודת הסטודנטים

מידעונים קודמים

ינואר 2007

סטודנטים יקרים

חזוננו כאגודה הינו להפוך לכוח מוביל, מבין אגודות הסטודנטים בישראל, על ידי התמקצעות בכל התחומים שתחת אחריותנו והגברת גאוות היחידה. פעילות האגודה נעשית על ידי ייצוג הסטודנטים מול הנהלת האוניברסיטה, מאבק להכרה על ידי המל"ג וייצוג הסטודנטים בגופים סטודנטיאליים ארציים.  האגודה פועלת לאכיפה ולקידום הזכויות הסטודנטיאליות ויוזמת פעילויות בתחום האקדמיה, קשרי קהילה, תרבות וספורט. בימים אלו ממש אנו עורכים תהליכי ייעול ארגוניים ומבניים באגודה ומזמינים כל סטודנט לקחת חלק בתהליך שיפור מתן השירותים והצבת יעדים גבוהים יותר לשנה הקרובה.
עבודתנו עודנה רבה ונושאים רבים לקידום צורכי הסטודנטים נמצאים על הפרק. בטוחני, כי גם השנה נמשיך באגודת הסטודנטים לפעול ולקדם את האינטרסים של הסטודנטים של דרבי. להט העשייה, הרצון והמחויבות כלפי כל סטודנט עומדים כל העת לנגד עינינו ודוחפים אותנו להגשמת היעדים. 

 זו ההזדמנות לשלוח לכם ברכת שנה אקדמית טובה ומוצלחת, שנת שלום ובריאות, שנה של התפתחות אקדמית וסיפוק אישי. וזכרו, דלתי פתוחה בפניכם בכל עת.

בברכת שנה טובה,

אופיר סמואל
יו"ר אגודת הסטודנטים  

סיכום אירועים

• מפגש "הפורום הישראלי לניהול משא"ב", בהנחיית פרופ' צביקה סגל,  בנושא: "נאמנות ומחויבות בשוק סוער – דרכים לשימור לקוחות פנים וחוץ" .

• "המועדון המקצועי של מנהלי הרכש והלוגיסטיקה" התארח במפעל הממתקים של "שטראוס עלית" בנצרת. המפגש עסק בנושא: "תפקיד מנהל רכש ולוגיסטיקה בהעצמת ערך הלקוח הפנימי בארגון" בהנחיית אינג' משה דב.

• מפגש " SUCCESS COFFEE CLUB" של "הפורום הישראלי לשיווק" במסגרת התערוכה הבי"נל ה-23 למזון ומשקה בנושא: "שיווק מוצלח בענף המזון - כיוונים חדשים"  בהנחיית דר' צבי גנור.

האירועים הבאים

•   5 בינואר פסיכותרפיה ממוקדת במלחמה: "הצגת התערבויות ממוקדות בעבודה עם חיילים שחוו מצבי קיצון" מרצים: מר מיקי דורון – פסיכולוג קליני מומחה מדריך, יו"ר האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת. רס"ן ד"ר אופיר לוי – ד"ר לעבודה סוציאלית, פסיכותרפיסט, מנחה קבוצות, מפקד היחידה לתגובות קרב בצה"ל / משהב"ט. להזמנה וברושור האגודה הישראלית לפסיכותראפיה ממוקדת.

•   22 בינואר מפגש יועצים מורשים למערכת המצוינות האירופית בנושא: "שיטות ללימוד מערכת המצוינות האירופית". מוזמנים גם: מרצים וסטודנטים בביה"ס למנהל עסקים בשלוחת אוניברסיטת דרבי. המפגש יעסוק באופן ההוראה של מערכת המצוינות ותידון בו גישה שונה מהמוכרת לנו, שפותחה בבריטניה.

•   2 בפברואר יום העיון השנתי לזכרו של אלי חן ז"ל בנושא: "חשיפת תובנות של המטפלת לגבי עצמה ככלי טיפולי בטיפול ממוקד :הצגת מקרה ודיון מזוויות תיאורטיות שונות" .

•   6 בפברואר יום ה Networking הבינלאומי הראשון בשיתוף אוניברסיטת דרבי וחברת BNI. אולם הכנסים בשפיים. מחיר מיוחד לסטודנטים 120 ש"ח במקום 170 ש"ח.

•   7 בפברוארהועידה השנתית השנייה במסגרת יריד התיירות הבינלאומי ה-13 , גני התערוכה בנושא: "ישראל בעידן של תייר לכל נוסע- מתכנון לביצוע" במעמד מנכ"ל משרד התיירות, מר נחום איצ'קוביץ.  

•   28 בפברואר הועידה השנתית השלישית של המועדון המקצועי למנהלי רכש ולוגיסטיקה בנושא:
"מי מנהל את מי? ניהול ספקים במערכות רכש ולוגיסטיקה" יתקיים ב"פריים סגול" גן אורנים, ת"א – מחיר מיוחד לסטודנטים ובוגרים.

 

פעילויות אגודת הסטודנטים

•   לקראת "שבוע הבריאות של אוניברסיטת דרבי" שיחול במהלך חודש ינואר - פרטים יפורסמו בלוחות המודעות, להלן ממצאי סקר: שלושת המרכיבים של "אורח חיים בריא" לפי הסדר הם: תזונה נכונה, פעילות גופנית, הימנעות מעישון.

•   במסיבת חנוכה שהתקיימה במועדון ה VEGA השתתפו למעלה מ- 800 סטודנטים.הנשף שנערך בשיתוף מכללות נוספות בניהם רופין ונתניה קצר תגובות אוהדות. אנו מתכוונים להמשיך במסורת זו ולהפתיע את הסטודנטים באירועים נוספים כמו כן, שואפים ליצור אהדה והשתתפות אקטיבית מוגברת שלכם באירועים הבאים!

•    יעוץ פסיכולוגי ממוקד קצר מועד מוזל כשרות לקהילה הנחה מיוחדת תינתן לבוגרים וסטודנטים של דרבי מכון יעד חן – מיסודו של אלי חן ז"ל קיים מזה כ- 15 שנה כמכון שנותן מענה מקצועי לצרכי הפרט המשפחה והארגון.

 

בית הספר למנהל עסקים מארח 

•   רו"ח איתי ז'טלני מנהל מחלקת תמריצים גלובליים בחברת ארנסט & יאנג- הרצאתו התמקדהבתהליך השגת מימונים עבור חברות בתחומים השונים שמסוגלות להפיק מוצר שירות שלו תרומה חדשנית. וכן בשיתופי פעולה בין חברות העובדות בשווקים שונים, דוגמת שיתוף הפעולה המתקיים בין חברות ישראליות לאירופאיות, אופן הפעילות המשותפת ובניית מערך הקשרים ההכרחי.

•   במסגרת סדרת הרצאות שניתנה ע"י רו"ח זוהר פלדבוי בכיתות MBA בביה"ס למנהל עסקים, בנושא שוק ההון , הופיע המרצה האורח ליאור אבישי מחברת פינוטק בתת נושא: "מטבע חוץ וחוזים עתידיים באספקלריית הניתוח הטכני" .

•   ראובן בר סמנכ"ל משא"ב ומיזוגים בחברת ECI הרצה בפני כיתת HRM בנושא: "ניהול תחום משא"ב בסביבה בינ"ל" . ההרצאה עסקה בהיבטים שונים של הבדלי תרבות בניהול משא"ב ( בעיקר בסין), כמו כן, נערכה הבחנה בין ניהול משא"ב מקומי ובינ"ל וכיצד זה בא לידי ביטוי בחברת ECI . נסקרו השיקולים המשפיעים על עיצוב מדיניות משא"ב בזירה הגלובלית.

•    רוני אקרמן (בוגר השלוחה) הוא בעליו של משרד יחסי ציבור וותיק בישראל ומשמש כאיש ה- PR של חברות גדולות. בהרצאתו מקפיד רוני לשלב בצורה ייחודית בין החלק התיאורטי של מקצוע יחסי הציבור ובין החלק המעשי אותו הוא מעביר באמצעות דוגמאות וסיפוריים מהשטח . במסגרת ההרצאה מנתח רוני אקרמן יחד עם הסטודנטים את ניהול המשבר של חברת אודי ובכך ממחיש למעשה בצורה הטובה ביותר את הכלי הניהולי של כללי הזהב לניהול משברים בעסקים .

•   "אורזים – נוסעים" גדעון פלאי – סמנכ"ל מכירות אזורי בחברת Cyber-Ark חברת Cyber-Ark הינה חברת תוכנה שהוקמה בשנת 1999 ומתמחה באבטחה וניהול מידע רגיש. נושא ההרצאה הוא אוסף הפקות לקחים מ -12 שנים של ניהול והובלת פעילות בענף ההייטק הבינלאומי. המצגת כוללת מושגים מעולם "חידוד הערך" וחשיבותו ועד בחירת שותף מתאים, בעיקר, בהיבט הבינתרבותי עד למינוף היתרון היחסי בחזיתות העיסקיות השונות.

המקצוענות שבספרות
לחץ להרחבה
 

• ממליץ: פרופ' צביקה סגל , ראש ביה"ס למוסמכים במנהל עסקים
שם הספר: יתרון לא הוגן "ניהול אסטרטגי מנצח בעולם משובטי ה MBA".
מחבר: ד"ר דן הרמן, שנה: 2005 

• ממליץ: ראובן כספי , ביה"ס למחשבים
שם הספר: Godel, Escher. Bach An eternal golden braid,
מחבר: Douglas R. Hofstadter
הרעיון: פוגה מטאפורית על מחשבות ומכונות בסגנונו של קרול לואיס.

•ממליצה: ענת אלגום , מרצה בביה"ס לפסיכולוגיה
שם הספר: "מעשה הסיפור הטיפולי", מחברים: חיים עומר ונחי אלון   

•ממליצה, דפנה רשתי , מנהלת תכנית התואר הראשון בביה"ס לתיירות
שם הספר: Tourism Business Frontiers : Consumers, Products and Industry (Tourism Futures)
by Dimitrios Buhalis (Author), Carlos Costa (Author) 2006, Elsevier Butterworth-Heinemann
ספר זה נכתב ע"י טובי החוקרים בענף ומציג חקר מקרים מאירופה אמריקה ואסיה.  

•ממליצה: דר' חנה בר ישי , ראש התכנית ללימודי תואר שני בביה"ס לחינוך וראש המסלול לייעוץ חינוכי.
שם הספר: Dyslexia and Counseling .Scott Rosemary (2004).  London Whurr publishers רבות נכתב על דיסלקציה, למידה ויעוץ. אולם מעט מאד נכתב על דיסלקציה ויעוץ. ספר זה בא למלא את החסר. 

 


אגודת הסטודנטים מסייעת בטיפוח יזמות של סטודנטים בקמפוס  
מי מאיתנו אינו חולם על עסק משלו, הצלחה פיננסית ופרסום? במדור חדש נחשוף בפניכם סטודנטים יזמים בקמפוס    

לירון גרוסמן קהאן 21
סטודנט BA במנהל עסקים,
הקים בימים אלו את חברת "מנטרה הפקות" המתמחה בהפקת אירועים הגברה ותאורה.
ליאורה לייבוביץ 31
סטודנטית BA במנהל עסקים,
לאחר שנים ארוכות בתפקידי דוברות ויחסי ציבור, החליטה להקים משרד עצמאי לתקשורת שיווקית.
 
אלעד רואה 27
סטודנט BA במנהל עסקים, יזם בתחום ההיכרויות ברשת האינטרנט.
לסיפור ההצלחה שלך או של חברך לספסל הלימודים צור קשר דרך אתר האגודה. אגודת הסטודנטים בדרבי, שמחה לסייע ולעזור לסטודנטים בצעדיהם הראשונים בעולם העסקים. נשמח לענות על שאלות, לייעץ ולחלוק את הסיפורים הטובים איתכם.

משולחנם של בוגרים וסטודנטים

•  מנהל שיווק או מכירות ! האם אתה עומד בתקן ?
מוטי בלאו מוסמך MBA בביה"ס למנהל עסקים, שלוחת אוניברסיטת דרבי, ומנכ"ל חברת "פרוקסי מרקטינג סולושינס בע"מ". את השאלה לעיל ככל הנראה שלא נשמע בקרוב בישראל, אבל באירופה בהחלט הולכת ונרקמת מציאות חדשה של מקצוענות בשיווק. כולם זקוקים כידוע להכשרה והסמכה מקצועית ופורמאלית בכדי לעסוק במשלח ידם. אך מה בנוגע לעוסקים במקצועות השיווק והמכירות ? האם אלו האחרונים חפים מכל אחריות מקצועית ?

•  מאת: לימור טוויל בוגרת BA בניהול תיירות. "יש הטוענים כי "סקי זו אמנות - וסנובורד זה אופנה" , השילוב בין 2 סוגי הגלישה יצרו התאמה מושלמת לכל אדם בתחום הספורט החורפי. עם השנים הפך הסקי לנחלת רבים בעולם ובארץ בפרט, הוא אינו החוויה של העשירון העליון אלא אורח חיים, אמנות, סטייל וספורט גם של שאר המעמדות". 

•  53% מהגננות אינן מדווחות לרשויות על התעללות בקטינים חסרי ישע
מהגננות אינן מדווחות על התעללות בקטינים חסרי ישע: מהמחקר שבוצע ע"י עופרה כהן, אוניברסיטת דרבי, בקרב 100 גננות מהחינוך הממלכתי- ממלכתי דתי והחינוך המיוחד עולה, כי 53% מהגננות אינן מדווחות לרשויות על התעללות מסוגים שונים.

•  "סטודנטים נפגשים עם הקהילה המקצועית"
נכתב על ידי רויטל סאגס ושי טייב . סטודנטים בביה"ס למנהל עסקים במסגרת מודול יח"צ בהנחיית מתי אלפר.

 

 

משולחנם של מרצים

•  העוני - האם גזירה משמיים?
פרופ' דב גולדברגר
, נשיא המוסד הישראלי החדש - "המרכז ללימודים אקדמיים" (המוסד בהקמה), לשעבר מנכ"ל משרד העבודה והרווחה, משנה למנכ"ל במשרד החינוך ו- 12 שנים מנכ"ל החברה למתנ"סים.
מהתבוננות בארץ ובעולם, בהיסטוריה ובהווה ניכר כי העוני הוא גזרה משמים. כבר בספר דברים ט"ו 11 נכתב: " כי לא יחדל אביון מקרב הארץ. על כן אנוכי מצוך לאמר פתוח תפתח את ידך לאחיך, לעניך ולאבינך בארצך". לדידי, העוני אינו גזרה משמיים אלא תוצאה של החלטות ממשלה, של החלטות ובחירות של הפרט, של תהליכים סוציו-דמוגרפיים שונים, של תהליכים כלכליים, של מלחמות, של יחסים בין מדינות ועוד. בהמשך יוסבר כיצד החלטות הממשלה, הבחירות של הפרט ותהליכים סוציו-דמוגרפיים מובילים למצב של עוני. כיצד לבחור קרן פנסיה? סקירה על קרנות הפנסיה החדשות, עמית לוי, מרצה בביה"ס למנהל עסקים, שלוחת אוניברסיטת דרבי

• כיצד לבחור קרן פנסיה? 
עמית לוי, מרצה בביה"ס למנהל עסקים, שלוחת אוניברסיטת דרבי. בסקירה על קרנות הפנסיה החדשות בעקבות דו"ח ועדת בכר : החל משנת 2006 מדינת ישראל עברה שינוי מהותי בחסכון הפנסיוני. חשוב לדעת כי ההחלטה על קרן פנסיה היא החלטה חשובה משום שהיא החלטה שיש לה השפעה כלכלית על עשרות שנים (שנות עבודה ושנות פרישה) וכן משום שערכה הכספי גבוה בערכים מצטברים (מאות אלפי שקלים ואף יותר מכך שנצברים במהלך השנים). אולם הכניסה לעולם זה יכולה להיות מעט קשה ללא ידע מוקדם ולצורך כך הכנתי סקירה קצרה על העקרונות החדשים בקרנות הפנסיה החדשות. אם גם אתם מעונינים להצטרף לקבוצה (עצמאיים בלבד – לא חייבים להיות מרצים) עדיין אפשר. שלחו מייל לעמית amit@zahav.net.il וקבלו פרטים נוספים.

•  הפסיכולוגיה של האושר
 דר' עמי שקד, ראש ביה"ס לפסיכולוגיה, שהתארח השבוע בתכניתו של השף חיים כהן "שום, פלפל ושמן זית" - מקבל שיעור באומנויות המטבח ומעניק טיפים על אושר: האם מרוץ החיים המטורף של תחרותיות והשגיות מגשים צורך בסיסי להיות מאושר? מרוץ זה, שרבים מאתנו חווים יום יום ושעה שעה בנסיון להגיע להישגים ול"הצליח" בחיים, וזאת באופן פרפקציוניסטי, גורם יותר לשחיקה מאשר לתחושה אמיתית של אושר.

 

 

  

ברכות ואיחולים
 
 דפדי לירן ואורן אסף ,
סטודנטים BA בביה"ס למנע"ס,
לרגל הקמת אתר האינטרנט WWW.WIV.CO.IL
 יניב משה ,
סטודנט BA בביה"ס למנע"ס,
לרגל מינויו כנשיא "האגודה הישראלית לטקסטיל ואופנה"
 ריבה ג'רבי ,
סטודנטית BA בביה"ס למנע"ס,
לרגל מינויה כמנהלת מרפאת שיניים בכללית סמייל
 אילון הרוש ,
בוגר BA בביה"ס למנע"ס,
לרגל מינויו לסמנכ"ל השירות והתפעול ברשת ניו קופל  SIXT
 יובל ישכיל,
סטודנט BA בביה"ס למנע"ס,
לרגל מינויו כסמנכ"ל שיווק ב"עמוס גזית"
 שי חמו ,
מוסמך MBA בביה"ס למנע"ס,
לרגל מינויו כמנכ"ל סניף אוגנדה ב"סולל בונה"
 יובל גדרון ,
מוסמך MBA בביה"ס למנע"ס,
לרגל מינויו כסמנכ"ל שיווק בחברת "נסטלה"
 אירית בר עידה ,
מוסמכת MA בחינוך,
לרגל מינויה כמרצה ומדריכה פדגוגית במכללת "לוינסקי" לחינוך במסלול להוראת אנגלית
 ענת גייפמן-ברודר ,
מרצה בביה"ס למנע"ס,
לרגל המינוי במועצת המערכת של "ירחון משאבי אנוש"
 רו"ח זהר פלדבוי ,
מרצה בביה"ס למנע"ס,
לרגל הוצאת ספרו החדש: "ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים- מקצועית א'"
 אופיר סמואל ,
יו"ר אגודת הסטודנטים,
לרגל בחירתו לתפקיד סגן יו"ר אגודת הסטודנטים הארצית
 דודי אסייג ,
סטודנט BA בביה"ס למנע"ס,
לרגל נישואיו- מזל טוב!!
 עדי זירייך ,
מנהל אגף רכש ולוגיסטיקה באוניברסיטת דרבי,
לרגל הולדת נכדו – מזל טוב!!
 מוניקה ברקוביץ' ,
אחראית רכש בספרית האוניברסיטה,
לרגל הולדת בנה אורי - מזל טוב!!
 מיה קמיל ,
מנהלת השיווק של אוניברסיטת דרבי,
לרגל הולדת בתה שירה - מזל טוב!!

לברכות ואיחולים ( קידום, זזים...) שלח מייל: sarit_gu@derby.co.il
   

תשבץ מאת ענת רותם - עשרים הפותרים הראשונים יזכו בכוס קפה ב"MIA MOR"

עריכה ועיצוב: שרית גיא וגליה קרופך